Сім ситуацій, у яких варто відмовитись від роботи

Передчуття нових проектів, обов’язків та зарплати іноді засліплює очі. Тож перед тим, як підписати офер, зважте все ще раз.
1. Умови роботи вас не цілком задовольняють
Якщо вам пропонують не ту посаду, до якої ви прагнули, або недостатній рівень оплати праці, можна подумати про відмову від роботи.
Якщо ж ви йдете на компроміс і погоджуєтеся з думкою про те, що умови потім будуть переглянуті, пам’ятайте, що може пройти дуже багато часу. Подумайте, чи зможете ви протриматися так довго. А ще цей час може не настати ніколи.
2. Робота занадто складна або занадто проста
У першому випадку ви з самого початку прирікаєте себе на невдачу та навіть втрату роботи, якщо її результати не будуть відповідати очікуванням і вимогам керівництва. Якщо на співбесіді ви проявили себе чудово, були прийняті на посаду, а потім не справилися з обов’язками, роботодавець виявить це досить швидко.
З іншого боку, будьте обережні, погоджуючись і на занадто просту роботу. Відсутність проблем і нудьга призведуть до того, що ви будете відчувати дискомфорт на роботі, застій викличе у вас розчарування, і кожен день ви будете рахувати години та хвилини до повернення додому. Це вагома та виправдана причина відмовитися від роботи.
3. Ви сумніваєтеся, що порозумієтеся з керівником
Керівник грає важливу роль у вашій повсякденній діяльності, досягненні цілей і професійному розвитку. Не ігноруйте сигнали, що вказують на те, що ви не зможете знайти спільну мову. Відсутність хорошого контакту відбивається на реалізації завдань і методах роботи.
Крім того, легке роздратування може з часом перерости в серйозну напруженість між вами, тому краще довіритися своїй інтуїції та відмовитися від роботи.
4. Недружня атмосфера в компанії
Подумайте, як ви відчуваєте себе в новому місці. Можливо, тут занадто тихо, в той час як вам до душі жвава атмосфера. Або навпаки – вам подобається працювати в спокійних умовах, а в цій компанії всі голосно розмовляють, метушаться, а телефони не замовкають цілий день?
Ще на співбесіді поцікавтеся, як працює організація. До прийняття пропозиції спробуйте попросити про невеличку екскурсію. Завдяки цьому ви зрозумієте, чи дійсно вам комфортно на новому місці, чи привітні майбутні колеги.
5. Місце роботи там, де Макар телят не пас
Якщо дорога на роботу й назад буде важкою і занадто довгою, ви приходитиме туди знервовані й повертатиметься додому втомленими, в поганому настрої. Вирахуйте, скільки часу займе поїздка на роботу й назад, особливо в години пік. Не готові до такого? Відмова від роботи з цієї причини збереже масу часу й нервів.
6. Робота передбачає багато ділових поїздок
Відрядження може стати великою і цікавою подорожжю, але якщо їх занадто багато, це може набриднути та втомити. Спокійно зважте, як ці поїздки можуть відбитися на вашому особистому житті, чи не постраждає воно.
Якщо ви вважаєте, що не зможете впоратися з цими обов’язками, спробуйте переглянути умови роботи, перш ніж дати остаточну відповідь.
7. Ви отримали ще одну пропозицію про роботу
Якщо ви розглядали декілька пропозицій і вам пощастило отримати два запрошення на роботу, то очевидно, що від одного доведеться відмовитися.
Не відкладайте, повідомте рекрутера чи роботодавця про своє рішення. Пам’ятайте, що компанії, у якій ви передумали працювати, потрібен якийсь час на пошуки нового кандидата.
Зараз реалії такі, що мова може йти не про ідеальну роботу, а хоч про яку-небудь взагалі. Проте пам’ятайте, що зайнятість грає в нашому житті занадто велику та важливу роль, щоб перетворювати її в тяжкий непосильний хрест.
https://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад